Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiHOK Magic ice Domaljevac nakon preokreta pobijedio ekipu Kaknja

HOK Magic ice Domaljevac nakon preokreta pobijedio ekipu Kaknja

Posavski odbojkaši dvojac, Napredak iz Odžaka i HOK Magic ice Domaljevac, i nakon 16. kola čvrsto drže vrh ljestvice Premijer lige BiH. Napredak je zabilježio očekivanu pobjedu na gostovanju u Gackom sa 3:0, dok je u susretu Domaljevčana i Kaknja bilo puno uzbuđenja. Domaći odbojkaši često znaju svojim navijačima prirediti neizvjesnost pobjede, pa je tako bilo i u subotnjoj utakmici na parketu Sportske dvorane u Orašju, gdje je odigran susret starih rivala HOK Magic Ice Domaljevac i OK “Kakanj 78”.

Ljubitelji odbojke mogli su uživati u uzbudljivom i odličnom odbojkaškom meču kroz pet setova sa odličnim smečevima, blokovima i svim najtežim elementima odbojke koji iz kuta navijača izgledaju tako jednostavno, no iza njih zacijelo stoje sati i sati teških treninga igrača obje momčadi. Domaljevački odbojkaši su u teškoj i do kraja neizvjesnoj borbi ipak odnijeli pobjedu, te po tko zna koji puta pokazali svoj pobjednički karakter, ali je neizvjesnost potrajala sve do kraja petog seta.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i dobili prvi set 25:19, a nakon toga je uslijedio pad u njihovoj igri, što se gotovo redovito događa. Gosti su to znalački iskoristili i dobili drugi i treći set sa 25: 21 i 25:16. Nakon opravdanih kritika trenera Zlatka Ivića, odbojkaši Domaljevca su podigli ritam, zaigrali mnogo bolje i po tko zna koji puta pokazali svoj karakter. Nisu dopustili gostima da im se približe i velikom razlikom poena pobijedili u naredna dva seta 25:15 i 15:6. –„Znao sam da će ovo biti težak susret, ali i dva boda su dovoljna da držimo prednost ispred Radnika. Inače Kakanj je po tradiciji naš neugodan protivnik, a nakon opuštanja opravdano smo izgubili dva seta. Tada sam momcima rekao, -„Dečki ovo nema smisla, ili se borite, ili ćemo izgubiti s drugom postavom, ovako neće ići“. Zaigrali su onako kako doista mogu i uspjeli smo preokrenuti po tko zna koji puta ovakav, naizgled izgubljen susret i utakmicu pretvorili u pobjedu“, tvrdi trener HOK Magic Ice Domaljevac Zlatko Ivić. Na čelu ljestvice i dalje je Napredak sa 44 boda, odbojkaši Domaljevca čvrsto drže drugu poziciju sa 39 bodova ispred Radnika koji ima 37 i Kaknja sa 33 boda. Narednog vikenda odbojkaši Domaljevca ponovno igraju na domaćem parketu, a u goste im dolazi Bosna iz Sarajeva.