Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiO novom odbojkaškom prvaku, odlučit će majstorica u Orašju

O novom odbojkaškom prvaku, odlučit će majstorica u Orašju

U drugoj finalnoj utakmici za prvaka BiH u odbojci, OK Radnik je u Bijeljini pobijedio ekipu HOK Domaljevac rezultatom 3:1 ( 25:12, 22:25, 25:23 i 25:21). Tako su bijeljinci izjednačili međusobni omjer na 1:1, pa će odluka u novom prvaku BiH  biti poznata nakon majstorice. Utakmica svih utakmica ovogodišnje sezone igrat će se u subotu u Orašju i zasigurno će oraška dvorana biti pretijesna za sve koji bi došli bodriti svoju momčad.

O pobjedniku susreta u Bijeljini odlučivale su nijanse, pogotovo u trećem setu kada je Domaljevac bio blizu velikog preokreta, nakon što domaćini nisu iskoristili četiri set lopte. Domaljevac je u četvrtom setu pokazao veliku zrelost u igri, kontinuirano bio u vodstvu i sve je slutilo da će o pobjedniku odlučiti peti set, ali su u završnici domaćini „pokupili“ presudne poene. Treba ipak istaknuti da je sudac u gotovo svim „nejasnim“ situacijama, poene presuđivao u korist domaćina. Bilo je i pogrešaka u igri Domaljevca što su domaćini iskoristili, a pored toga trener Zlatko Ivić je istaknuo kako je sudac u nekoliko navrata bio naklonjen ekipi Radnika. -“Ipak sam na kraju pružio ruku domaćinima i čestitao na pobjedi, koju su u cjelini i zaslužili”, kazao je trener Domaljevca Zlatko Ivić i dodao;

-“Smatram da ovaj poraz neće ostaviti preveliki trag na moju momčad. Utakmicu moramo što prije zaboraviti i okrenuti se majstorici. Za poboljšanje igre imamo prostora u svim segmentima, ponajprije na popravci servisa i prijemu, te pojačati blok i u cjelini pokazati veću želju za pobjedom. Naravno da očekujemo i veliku potporu naših navijača, koja na koncu može biti i presudna kod motiviranja mojih igrača”, naglasio je trener Ivić.

Kapetan Domaljevca Davor Dominković smatra da su nijanse presudile pobjednika, ali i sitnije pogreške u njihovoj igri. –”Imali smo par početničkih pogrešaka koje se ne bi smjele događati u ovako važnim utakmicama. Naša je prednost što majstoricu igramo  pred svojim navijačima koji će biti naš sedmi igrač. Moramo se uzdignuti, odigrati maestralno i konačno osvojiti željno očekivanu titulu prvaka države”, s optimizmom je poručio kapetan Dominković.