Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiOK Magic Ice Domaljevac, po šesti put pobjednik kupa FBiH

OK Magic Ice Domaljevac, po šesti put pobjednik kupa FBiH

Odbojkaški klub Magic Ice Domaljevac je ovogodišnji pobjednik kupa FBiH, a do titule je stigao uvjerljivom pobjedom 3:0 u finalnom susretu protiv ekipe OK Kakanj 78. Odbojkaši Domaljevca su četvrtu godinu za redom, a šesti puta ukupno, postali pobjednici federalnog kupa i tako potvrdili da su najbolja odbojkaška ekipa u Federaciji BiH. Momčad trenera Zlatka Ivića je prikazala vrlo dobru igru, a posebno treba istaknuti prvi set kojeg su započeli furiozno vodstvom 7:0, nakon odličnih servisa Asmira Hukičevića najboljeg igrača utakmice. Veliku prednost igrači Domaljevca nisu ispuštali do kraja seta, koji je završio rezultatom 25:14. –„U našoj sigurnoj i zasluženoj pobjedi izdvojio bih presudne trenutke u početku prvog seta, što je na koncu i usmjerilo utakmicu prema našem konačnom trijumfu“, istaknuo je trener Zlatko Ivić. U drugom setu je došlo do manjeg opuštanja, što su gosti iskoristili i poveli, da bi kod vodstva Kaknja 9:5, trener Ivić već potrošio dva time-auta, ne dozvolivši gostima da se odvoje na 6-7 poena razlike. Ovaj potez trenera Ivića se pokazao iznimno mudrim, pa su domaćini do kraja seta lagano stizali prednost gostiju i dobili sa 25:19. Slična slika na parketu oraške dvorane viđena je i u trećem setu, kojeg su Domaljevčani rutinski dobili sa 25:22.

Po završetku utakmice ocjenjivački sud je proglasio i najbolje pojedince finalne utakmice. Najbolji bloker je Krešimir Prlić, tehničar Armin Fejzović, libero Mlađan Lukić, server Emir Makaš i najbolčji igrač utakmice Asmir Hukičević.  Srebrene medalje igračima Kaknja uručio je potpredsjednik OS BiH Alija Fatić, a pobjednički pokal kapetanu OK Magic Ice Domaljevac Davoru Dominkoviću, uručio je Miloš Jelčić, predsjednik Odbojkaškog saveza Federacije BiH.

Zlatne medalje igračima pobjedničke ekipe, kao i novčane nagrade najboljim pojedincima susreta, uručio je načelnik općine Domaljevac Šamac Stjepan Piljić, koji je istaknuo kako ovaj uspjeh odbojkaša predstavlja ponos općini Domaljevac Šamac, ali i široj sredini da ima ponovno osvajača kupa FBiH. –„To je plod kvalitetnog i ustrajnog dugotrajnog sportskog rada. Veliki broj gledatelja u dvorani, ali i putem kanala Posavina TV, mogao je uživati u lijepoj sportskoj predstavi, što predstavlja veliki dobitak za OK Magic ice Domaljevac, ali naravno i za našu općinu i ŽP“, poručio je uz ostalo načelnik Stjepan Piljić.  Iz kluba su zahvalili svima na čestitkama, ali posebno navijačima bez čije podrške s tribina, kažu ne bi mogli ostvariti ovaj uspjeh. –„Ovom prilikom se zahvaljujemo Vladi Županije Posavske, Općini Domaljevac-Šamac i Gradu Orašju što su nas podržali i omogućili nam da ovo finale organiziramo na domaćem parketu, u dvorani u Orašju“, poručili su iz OK  Magic Ice Domaljevac.