U MZ Bok obilježena 34.obljetnica početka Domovinskog rata

S porukom „Da se ne zaboravi“ i u znaku pijeteta i odavanja počasti poginulim braniteljima i civilima, u organizaciji Mjesne zajednice Bok, s ponosom, dostojanstveno je obilježena je 34. obljetnica početka Domovinskog rata na području ove Mjesne zajednice. Prigodan program je započeo u crkvi Imena Marijina u Boku, svetom misom zadušnicom za sve poginule hrvatske branitelje i žrtve Domovinskog rata iz ove mjesne zajednice. Svetu Misu, a potom i opijelo kraj Spomen obilježja u središtu Boka, predvodio je župnik vlč. Damir Ivanović.

Nakon svete mise brojna izaslanstva su kraj Spomen obilježja položila vijence i upalili svijeće za sve hrvatske branitelje koji su svoje živote ugradili u današnju slobodu hrvatskog naroda i ovoga kraja. Njihova hrabrost obvezuje sve da čuvaju istinu, njeguju zajedništvo i sjećanje na Domovinski rat, te prenose uspomene budućim naraštajima, istaknuto je na jučerašnjem skupu u Boku. –„Prošle su 34 godine, ali vrijeme ne može izbrisati sjećanje na dane kada su mnogi naši sugrađani ostavili svoje obitelji, domove i svakodnevni život, te stali u obranu slobode i dostojanstva hrvatskog naroda“, uz ostalo je naglasio voditelj programa prof. Miroslav Neretljak. 

U zajedništvu, molitvi, te u znaku sjećanja i zahvalnosti, prisutni su odali počast svima koji su podnijeli najveću žrtvu. Vijence su položili i svijeće upalili predstavnici MZ Bok, Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata MZ Bok, zatim Ministarstva branitelja i Udruga proisteklih iz Domovinskog rata, Vlade ŽP, Gradskog odbora i Temeljnog ogranka HDZ BiH Bok i UDiVDR „23. Listopad“ Vidovice. Program je nastavljen prigodnim recitacijama učenica Ane Kosić, Katarine Vidović i Mie Kosić koje su recitirale pjesmice svojih kolega učenika Tomislava Kosića, Nikoline Marković i Marije Pejičić.   

Obilježavanje 34. obljetnice još jednom je pokazalo kako selo Bok s ponosom čuva uspomenu na stradanje svojih sumještana, 26 branitelja i 5 civila, kao i na sve one koji su doprinijeli  u borbi za slobodu i obranu hrvatskog naroda. Vrijedno je istaknuti kako je veliki broj mještana Boka i njihovih gostiju, svojim dolaskom potvrdio da njihova žrtva nikada neće biti zaboravljena i oni moraju trajno živjeti u srcima svih.   

Nakon službenog dijela programa, druženje je nastavljeno uz zajednički domjenak u Domu kulture. Okupljeni su kroz priču i posjet Spomen sobi, povratili sjećanja na Domovinski rat i prisjetili se ratnih vremena, hrabrih ljudi i suboraca koji su u najtežim trenucima stali u obranu svoga doma, svoga naroda i svoje Domovine, kao i brojnih događaja koji su obilježili obranu Oraškoga područja.

Najnoviji članci