spot_img
3.5 C
Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiU Orašju završio 5. Božićni turnir u malom nogometu. Pobjednički pokali u...

U Orašju završio 5. Božićni turnir u malom nogometu. Pobjednički pokali u rukama seniora iz Srebrenika i veterana iz Matića

Na ispraćaju „stare“ godine, nakon dva tjedna uzbuđenja i neizvjesnosti, završio je 5. Božićni turnir u malom nogometu  „Orašje 2022“, održan u organizaciji MNK Posavina Orašje.  Iznimno zahtjevno natjecanje, kako u organizacijskom, tako i sportskom smislu, proteklo je u ugodnom ozračju, a posavcima i njihovim gostima, ljubiteljima malog nogometa, omogućilo je u blagdanskom vremenu, izvrsno mjesto za večernje druženje i uživanje u igri na parketu. U sportskoj dvorani ŠC fra Martina Nedića u Orašju, finalna večer je pred oko 500 gledatelja obilovala zanimljivim potezima, borbenom, ali dosta korektnom igrom, a u prvom planu su bile utakmice za pobjednike turnira u konkurenciji seniora i veterana.

U susretu za prvo mjesto nastupile su ekipe Dejo Kop iz Boka i Aksemont Imperial iz Srebrenika, a obje ekipe su uglavnom činili nogometaši iz Srebrenika, od kojih je nekolicina u proteklim godinama nastupala u majici HNK Orašje. Ekipa Dejo Kop predvođena Aletićem i Isanovićem je već u 2. minuti povela golom Isanovića, a do kraja poluvremena Šehrić i Musić su sjajnim potezima napravili rezultatski preokret. U drugom poluvremenu vodila se velika borba na svakom dijelu terena, da bi u posljednjim sekundama Musić postavio konačnih 3:1 za Aksemont. U njihovoj pobjedi je presudila velika želja, zajedništvo i uigranost, jer većina dugo igraju zajedno i nastupaju za prvoligaša Gradinu. Treće mjesto je osvojila ekipa Pims elektro oprema, tijesnom pobjedom 2:1 protiv sastava Simply Orašje.

Finalni susret u kategoriji veterana između Matića i Čelića, bio je krajnje neizvjestan, tako da su o pobjedniku odlučili sedmerci. Matićani su odlično otvorili utakmicu i sa dva gola Mate Neretljaka i jednim Ivana Breškića, već nakon 7 minuta igre stekli ogromnu prednost 3:0. Činilo se da su u startu riješili pitanje pobjednika, ali nogomet je ovaj put pokazao svu svoju draž i neizvjesnost. U završnici utakmice matićani su prokockali veliku prednost i u posljednje dvije minute primili dva gola, tako da se pristupilo izvođenju sedmeraca. Veterane Matića je na koncu spasio izvrsni vratar Marinko Knežević, obranivši jedan sedmerac za pobjedu 6:5. U susretu za 3. mjesto Persel Srebrenik je svladao veterane Tolise, jedno od ugodnih iznenađenja turnira, rezultatom 3:1.

-„Turnir je obilježilo korektno ponašanje igrača i gledatelja, tako da nismo imali niti jedan incident na parketu ili u gledalištu, što je iznimno teško ostvariti, ako se zna da su se ekipe borile za bogat nagradni fond od 10 tisuća KM. Raduje nas da smo na parketu, ali i na tribinama vidjeli brojne bivše nogometaše s ovih prostora, ali i obitelji s djecom koja su budućnost ovog turnira, kazao je član organizacijskog odbora turnira Ivo Pejić i dodao. –„Sa svoje strane smo učinili sve da sudionici imaju iste uvjete, što su prepoznali i ljubitelji nogometa koji su nam čestitali. Želimo da nam dođu i naredne godine, jer je turnir postao tradicionalan i prepoznatljiv u cijeloj regiji.

Pejićeve riječi potvrđuju podaci da je na ovogodišnjem turniru sudjelovalo 20 ekipa u seniorskoj i 10 u kategoriji veterana, te 8 omladinskih ekipa podijeljenih u dvije starosne kategorije. Svoje umijeće malog nogometa pokazali su hakleri sa prostora Posavske Županije, Brčko Distrikta, Srebrenika, Gradačca i Šamca, te nekoliko ekipa iz susjedne Slavonije iz Vinkovaca, Županje i Bošnjaka. Obzirom na tradiciju i kvalitetu malog nogometa u ŽP, primjetno je kroz nastupe i plasman, da su ovaj puta neugodno iznenadile ekipe sastavljene od domaćih igrača. Očekivalo se da će u mjesto u samoj završnici izboriti netko od domaćih ekipa, što bi zasigurno dodatno ispunilo tribine sportske dvorane u Orašju. Najbliži finalu bili su igrači ekipe Caffe Simply koji su poraženi u polufinalu, dok je ekipa Jastrtebovi- Caffe Opium bila jedan od favorita turnira. Matićani su u četvrtfinalu prokockali pobjedu u zadnjim sekundama utakmice, pa su na koncu eliminirani nakon sedmeraca.

Ove godine očekivala se veća posjeta gledatelja, ali su i oni zakazali, tako organizatorima ostaje da naprave kompletnu analizu i sagledaju razloge manjeg broja ljubitelja nogometa. Ipak, usprkos svemu, predivna slika je odaslana iz Orašja, jer su na parketu nastupile tri generacije nogometaša, a posebno raduje da su se i mlađi igrači od 10 i 12 godina predstavili publici.

Nagrade najboljim ekipama i pojedincima uručio je Đuro Topić predsjednik Vlade ŽP. Prvi strijelac turnira je Samir Isanović, najbolji vratar Emir Bahor, a najbolji igrač Muhamed Musić koji je nastupio u obje kategorije i završio turnir s punim rukama priznanja. Turnir je imao veliku potporu sponzora, a za pomoć u organizaciji turnira, organizatori su uručili plakete Vladi ŽP, Gradu Orašju i ŠC Fra Martina Nedića.