Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiŠahovski klub Orašje u narednoj sezoni novi član Premijer lige BiH

Šahovski klub Orašje u narednoj sezoni novi član Premijer lige BiH

Šahovski klub Orašje osvojio je prvo mjesto na 28. ekipnom natjecanju Šahovskog saveza Herceg-Bosne za seniore i žene koje se održava u Neumu i od naredne sezone će igrati u Premijer ligi BiH. Natjecanje je odigrano u 7 kola po Bergerovom sustavu s tempom igre 90 minuta po igraču za cijelu partiju, uz bonifikaciju 30 sekundi po potezu počevši od prvog. U sastavu je igralo 6 seniora, uz 4 rezerve, a u ekipi su mogla nastupiti 2 stranca. Prvo mjesto je osvojio ŠK Orašje sa 26 bodova, koliko je imao i ŠK Rama, ali su Orašani imali više osvojenih meč bodova. Šahisti Orašja su ostvarili 4 pobjede i 3 neodlučena susreta sa ukupno 11 meč bodova, dok je ekipa Rame imala 10 meč bodova. Treće mjesto je pripalo ŠK Žepče sa 25,5, zatim Vitez 24, Jajce i Busovača po 22, Kiseljak 18 i na osmom mjestu Tomislavgrad sa 4 osvojena boda.

Uz titulu ekipnog prvaka ŠS Herceg Bosne, šahisti Orašja su osvojili i pokal u trajno vlasništvo. Pojedinačni rezultati će biti obračunati i prijavljeni za rejting listu FIDE, a natjecanje se odvijalo u organizaciji Šahovskog Saveza Herceg-Bosne i pod Visokim pokroviteljstvom predsjednika HNS-a BiH Dragana Čovića. Naše čestitke šahistima Orašja, novim članovima Premijer lige BiH u šahu.