Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiU finalu odbojkaškog kupa BiH, Mladost pobijedila Domaljevca

U finalu odbojkaškog kupa BiH, Mladost pobijedila Domaljevca

U finalnoj utakmici za pobjednika kupa BiH u odbojci, odigranoj u prepunoj oraškoj sportskoj dvorani pred oko 1000 gledatelja,  odbojkaši HOK Domaljevac su poraženi od ekipe OK Mladost iz Brčkog sa 3:1. Domaljevac je po treći put zaigrao u finalu kupa BiH, ali na njihovu žalost, s druge strane mreže bila je snažna momčad Mladosti koja je tako po osmi put u svoje vitrine donijela pobjednički pokal.

Finalni susret kao i sva zbivanja na parketu i na tribinama, bili su na visokoj razini, čak i više od sporta. Slika iz oraške dvorane, odaslana putem BHRT1, bila je dostupna u svim krajevima BiH, ali i europskim zemljama i bez sumnje je bila najučinkovitija promocija bh odbojke. Utakmica je potvrdila da se u Posavini igra najbolja odbojka, a publika je napravila veličanstven dekor i utakmicu pretvorila u istinski sportski spektakl, koji godinama unazad nije viđen na odbojkaškim utakmicama u BiH.

Mladost je odigrala vrhunski, puno bolje otvorila utakmicu i na kraju zasluženo pobijedila. U prvom i drugom setu odbojkaši Domaljevca nisu pružili očekivanu igru, što je moćna ekipa Mladosti spretno iskoristila i došla u rezultatsku prednost. –„Tek u trećem setu počeli smo igrati svoju igru i zasluženo ga dobili. Ponadali smo se da možemo napraviti preokret, ali u nastavku kao da smo se zadovoljili s tim jednim setom i u četvrtom ponovno potonuli u sivilo s početka utakmice. Plaćamo danak neiskustvu mladih igrača, ali smo svi u klubu toga svjesni i nismo postavljali nikakav imperativ pred igrače. Čestitam ekipi Mladosti koja je potvrdila da je najbolja u BiH. Mi smo ispunili svoj cilj, idemo dalje uzdignute glave, jer nas čeka doigravanje u play offu. Vjerujem da smo u Orašju bili uspješni domaćini i nadamo se novom susretu sa brčacima u polufinalu doigravanja“, poručio je trener HOK Domaljevac Zlatko Ivić.

Njegov suparnik na klupi Mladosti, trener Branko Mišić, nije birao riječi zahvalnosti čelnicima iz HOK Domaljevac na fenomenalnoj organizaciji finala kupa BiH. Ističe kako su imali jako puno problema s ozljedama igrača, ali su ipak na gostujućem terenu i u izvanrednom sportskom ozračju, odigrali utakmicu na vrhunskoj razini i potvrdili da su najbolja ekipa u BiH. –„Kada sve saberem i oduzmem, zlatna medalja ima dodatnu vrijednost i težinu i za mene je ovo najdraža titula od svih dosadašnjih. Od početka utakmice smo pokazali veliku želju i kvalitetu da po osmi put donesemo pobjednički pokal u Brčko. Domaljevac je tek u trećem setu pokazao veću energiju i mali period dobre igre i zaslužuju čestitke za borbenu i korektnu igru. Pokazali su da znaju igrati vrhunsku odbojku, a mi smo potvrdili da sve ove godine iza naših uspjeha stoji mukotrpan rad i neupitna kvaliteta. Bilo je istinsko uživanje igrati pred ovolikim brojem gledatelja“, kazao je trener Mladosti Branko Mišić.

Pohvale za odličnu organizaciju finalne utakmice stižu sa svih strana, a u poslove su bili uključeni svi iz Uprave kluba, kao i brojni, sponzori, volonteri i prijatelji HOK Domaljevac. Predsjednik kluba Vlado Blažanović je znalački posložio kockice, tako da je ozračje u dvorani bilo besprijekorno. Ističe kako je dosta stvari prije i za vrijeme utakmice trebalo koordinirati, a za to je okupio veliki broj volontera i prijatelja kluba. –„Lijepo je čuti sve pohvale, ali za ozračje oko utakmice svakako su zaslužni i mediji koji su u najboljem stilu najavili utakmicu, biranim riječima i bez senzacionalizma pozivali navijače i uzdigli finale iznad lokalnih okvira. Što se tiče utakmice, Mladost je igrala bez greške, ali moram jednu stvar istaknuti. Nismo davali u javnost i nije da se vadimo, ali smo imali dva igrača, Lizaneca i Hercegovca, koji nisu trenirali čitav tjedan i čak tri dana bili na infuziji. Nije to razlog našeg poraza, stoga čestitke ekipi Mladosti, za čiju pobjedu nema ni trunke zamjerke“, naglasio je predsjednik Blažanović.

Kapetan domaće ekipe Davor Dominković ističe kako je Domaljevac s pravom izborio nastup u finalu. Zadovoljan je srebrom, ali je očekivao da će pružiti bolju igru. –„Započeli smo nervozno, u grču i sami sebi napravili nepotreban pritisak, što su gosti kaznili i pokazali da su spremnija i kvalitetnija ekipa. Olako su dobili prva dva seta, a mi smo tek u trećem, uz veliku potporu navijača, podigli ritam igre, pohvatali konce, ali opet nedovoljno dobro za veliki preokret“, naglasio je kapetan  Dominković.

Nemanja Božić, robusni skakač u ekipi Domaljevca ističe kako su prije utakmice stvoreni svi preduvjeti za odličnu igru njegove ekipe, od prepune dvorane, do velike želje igrača da konačnu skinu Mladost sa pobjedničkog postolja. –„Mislim da smo se izgubili u prva dva seta, jer imamo nekoliko mladih i neiskusnih igrača. Mladost je pružila najbolju igru od posljednje tri utakmice s nama i ja im čestitam na osvajanju titule“, kazao je Božić.

Pobjednički pokal kapetanu Almiru Čoli uručio je direktor natjecanja Faruk Softić, dok je zlatne medalje igračima Mladosti podijelio Đuro Topić predsjednik Vlade PŽ, srebrene ekipi Domaljevca načelnik općine Domaljevac Šamac Stjepan Piljić, a novčanu nagradu pobjedničkoj ekipi uručio je Mijo Matanović, zastupnik u Zastupničkom Domu Parlamentarne Skupštine BiH. Najboljim igračem utakmice proglašen je Asmir Hukičević, koji je nagradu primio iz ruku domaljevčanina Tomislava Ćoškovića, pomoćnog trenera u odbojkaškoj reprezentaciji Hrvatske. Hukičević je izrazio zahvalnost HOK Domaljevac i Gradu Orašju na odličnoj organizaciji finala kupa, te istaknuo da zaslužuju povjerenje Saveza i za organizaciju reprezentativnih utakmica. Domaćim igračima je čestitao na fer igri i korektnom ponašanju koje, kaže Hukičević, i pored velikog uloga, može biti za primjer svim sportskim klubovima. –„Znali da je Domaljevac nezgodna ekipa, pogotovo ako im protivnik dopusti da se razigraju. Furiozno smo dobili prva dva seta, a kasnije rutinski utakmicu priveli kraju. Hvala domaćoj publici, ali i našim navijačima koji su došli da nas bodre. Prepoznali su da je odbojka prelijep sport, ali na žalost u našoj zemlji nema veliku potporu, ustvrdio je Hukičević.