spot_img
14.6 C
Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiSpektakularne oraške Žokice prvakinje FBiH, po drugi puta izborile plasman u Premijer...

Spektakularne oraške Žokice prvakinje FBiH, po drugi puta izborile plasman u Premijer ligu BiH

Odbojkašice Orašja su po drugi put izborile plasman u Premijer ligu BiH, pa je tako Grad Orašje dobio svojeg predstavnika u najvišem državnom sportskom natjecanju. U uzvratnoj utakmici play offa, najvažnijoj u ovoj sezoni, Žokice su fenomenalnom igrom na gostovanju u Ilijašu nadvisile domaću ekipu i zabilježile uvjerljivu pobjedu 3:0, u setovima: 25:22, 25:16 i 25:19. U finalnu utakmicu Orašanke su ušle s velikom prednosti 3:1 iz prvog susreta, a u drugom su, uz podršku svojih navijača, prikazale još bolju igru, kojom su oduševile sve prisutne u dvorani.  Žokice su tako završile kompletnu sezonu, gotovo nestvarnim rezultatima, kojima se malo tko može pohvaliti na sportskoj sceni u BiH.

Nakon velikog uspjeha pristižu čestitke sa svih strana, ponajprije igračicama koje su ostvarile svoj san, zatim klubu, pa i sportskoj javnosti u gradu na Savi. –„Svi su oduševljeni rezultatima koje je ostvario naš klub u proteklih četiri mjeseca koliko je trajalo natjecanje u Super ligi FBiH. U 20 utakmica postigli smo 20 pobjeda, osvojili 60 setova, a izgubili svega osam, s tim da moram posebno istaknuti finalnu seriju play offa u kojem smo u dvije utakmice nadigrali ekipu Ilijaša sa 3:1 i 3:0 i taj omjer pokazuje kolika je snaga ove ekipe koja je suvereni prvak Federacije BiH i plasirala se u Premijer ligu BiH. Djevojke zaslužuju sve čestitke i javno priznanje, jer doista rade mukotrpno i njihovi rezultati mogu biti poruka svim mlađim generacijama da se uz iskren i pošten rad i uz veliko zalaganje, u sportu, pa i u životu mogu ostvariti visoki ciljevi“, kazao je uz ostalo trener Mehmed Memišević.

Karla Brašnić je kapetanski kroz cijelo prvenstvo vodila ekipu, te ističe da kako su sve djevojke s ogromnim motivom ušle u utakmicu, jer ulog je bio ogroman.  Iako im je bio dovoljan samo jedan set s velikom razlikom, Žokice su razmišljale samo o pobjedi, jer nisu dozvolile da im jedna utakmica pokvari cijelu sezonu. –„Ušle smo u utakmicu s prednosti 3:1 i s vjerom u pobjedu. Znali smo da će prvi set biti dosta zahtjevan, pa i presudan, a domaće igračice su započele dosta dobro i imale prednost u većem dijelu, do nekih 20 poena. Trener Memišević je tada u kratkom vremenu iskoristio dva time auta, ukazao nam na neke propuste, što smo sve prihvatili i vrlo brzo okrenuli igru u našu korist. Složnost ekipe i gotovo obiteljski sklad u kojem radimo cijelu sezonu bio je presudan, a u nama je u tim trenucima proradio inat, jer znamo koliko smo jaki. Proradio je dobar servis kojim smo gotovo izvukli cijeli set, posložili smo obranu i napad i na koncu preokrenule rezultat u svoju korist 25:22. Prvi set nam je dao krila i psihološku stabilnost za nastavak utakmice i do kraja smo potvrdili da smo kvalitetniji od Ilijaša“, kazala je uz ostalo, Karla Brašnić kapetanica ŽOK Orašja. Više o subotnjoj utakmici i velikoj pobjedi ŽOK Orašje, možete poslušati u našoj emisiji Radio Sport, danas od 17 sati.