OŠ fra Ilije Starčevića Tolisa pobjednik 22. županijskog prvenstva u šahu

Učenici OŠ fra Ilije Starčevića Tolisa, pobjednici su 22.ekipnog prvenstva u šahu za učenike osnovnih škola u ŽP, održanog jučer u OŠ A.G.Matoša u Vidovicama. Na prvenstvu, koje je održano u organizaciji Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa ŽP, sudjelovali su učenici svih sedam osnovnih škola. Iza ekipe iz Tolise koja je osvojila 22 boda, na drugo mjesto plasirala se OŠ Antuna Gustava Matoša Vidovice sa 16,5 bodova. Treće mjesto je pripalo OŠ Vladimira Nazora Odžak sa 15,5, a četvrto i peto OŠ Orašje i OŠ Braće Radića Domaljevac koje su osvojile po 10 bodova. OŠ Stjepana Radića Bok osvojila je 6, a OŠ Ruđera Boškovića D.Mahala svega 4 boda. Pobjednik na prvoj ploči je Dominik Oršolić, na drugoj Lukas Dominković obojica iz Tolise, a na trećoj Hrvoje Doknjaš iz Vidovica i svi su osvojili po šest poena iz šest partija. Najbolji na četvrtoj ploči sa 5 poena iz 6 partija bio je Marko Tomašević iz Vidovica.
Natjecanje se odvijalo po Bergerovom sustavu s tempom igre od 10 minuta po igraču, uz dodatak 5 sekundi za svaki odigrani potez, s tim da su važila pravila FIDE za ubrzani šah. Sastav ekipe činilo je šest članova, a u meču su ekipe nastupile na četiri šahovske ploče od kojih je po propozicijama na jednoj ploči morala biti djevojčica. Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su pokalima i medaljama, a ostalima su uručene zahvalnice, dok su diplome dobili najbolji igrači na pločama.