spot_img
29.1 C
Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiOdržane sportske igre invalida oraške HVIDRA-e.

Održane sportske igre invalida oraške HVIDRA-e.

Protekle subote u Oštroj Luci su održane sportske igre invalida oraške HVIDRA-e. Natjecatelji su odmjerili vještine u 10 sportskih disciplina, među kojima su boćanje, što je i jedino ekipno natjecanje, zatim plivanje, streljaštvo., šah, stolni tenis i pikado, a prateći sadržaj sportskih igara oraške HVIDR-e bila je likovna kolonija uz sudjelovanje dvanaestero slikara- 10 iz RH, jednog iz Tuzle i naše umjetnice Nade Hećimović iz Orašja. Oni su svoje uratke poklonili oraškoj HVIDR-i. Tijekom ovoga događaja, predsjednik HVIDR-e Orašje Mato Kopić Teteks podnio je izvješće o radu u 2021. koje je jednoglasno prihvaćeno, a izaslanstvo HVIDR-e je u pratnji sudionika likovne kolonije položilo vijence i zapalilo svijeće kod braniteljskoga spomenika u Oštroj Luci.

Evo i poretka najboljih po disciplinama:

Boćanje – Momčad Tolise u sastavu Marko Oršolić Maks, Ivo Dominković Bizi i Anto Oršolić Tone;

Kuglanje – 1.) Mirko Maršić Lisko (Vidovice), 2.) Josip Živković Gedž (Matići), 3.) Iljo Marković Gligin (Matići);

Pikado – 1.) Vinko Mikić (D. Mahala), 2.) Marko Oršolić Bege (Tolisa), 3.) Anto Mikić Munja (Matići);

Plivanje – Gornja viša amputacija: 1.) Ilija Orkić (Matići); niža dvostruka amputacija – 1.) Hakija Srna (Orašje); gornja niža amputacija: 1.) Marijan Baotić (D. Mahala), 2.) Ibrahim Hećimović(Orašje), 3.) Đuro Oršolić Baždar (Tolisa);

Stolni tenis – 1.) Anto Vincetić (D.Mahala), 2.) Miroslav Filipović (Bok), 3.) Drago Baotić (D. Mahala);

Strjeljaštvo, zračna puška – Stojeći stav:  1.) Marko Džijan (Bok), 2.) Mijo Džijan (Bok), 3.) Mijo Oršolić (Tolisa); sjedeći stav – 1.) Iljo Orkić (Matići);

Šah – 1.) Nedjeljko Nedić, 2.) Marko Benković, 3.) Ivo Živković Drug (svi Ugljara);

Športski ribolov – 1.) Nikola Marković (Kopanice), 2.) Drago Živković (Kostrč), 3.) Marko Vincetić (Tolisa)

Utrka u invalidskim kolicima – 1.) Hakija Srna (Orašje);

Viseća kugla – stojeći stav: 1.) Đuro Benković (Ugljara); sjedeći stav – 1.) Mladen Pavić (Matići), 2.) Marko Ivanović (Tolisa), 3.) Marijan Vukić (Tolisa).

spot_img

najnoviji članci

istražiti više