Odbojkaši Domaljevca izborili plasman u polufinale za prvaka Premijer lige BiH

Odbojkaši Domaljevca svladali su još jednu stepenicu do svog cilja, plasmana u finale doigravanja za prvaka BiH. Euforija je zahvatila posavsku odbojku i ova godina je definitivno u znaku vrhunske igre odbojkaša Domaljevca koji su najbolji sportski promotori sredine. Momčad trenera Zlatka Ivića je protiv bijeljinskog Radnika pružila jednu od boljih igara od kako je u Premijer ligi i pobjeda (3:1) ni jednog trenutka nije bila upitna. Sa svakom narednom utakmicom domaljevčani  podižu svoju formu, igraju sigurno i atraktivno za oko, tako da je i ovaj put oko 700 gledatelja uživalo u njihovoj igri. Iz perspektive igrača s parketa, ozračje je kažu, bilo fantastično, što je u mnogome olakšalo put do pobjede. Razigrani „Zlajini momci“ prosto su letjeli parketom i nošeni gromoglasnom podrškom svojih navijača, pokazali da je sadašnja momčad uistinu zrela za još veće domete.

Prva dva seta uzvratne utakmice domaljevčani su igrali perfektno i riješili relativno lako, a u famoznom trećem malo „predahnuli“ i dozvolili gostima da se razigraju. To je utakmicu učinilo još boljom, jer su gosti došli rasterećeni i nisu se predavali do kraja utakmice. U setovima je bilo 25:21, 25:20, 23:25, 25:19. –Čestitao bih svojim igračima, upravi koja nas podržava i naravno, našim navijačima kakve nitko nema u ligi. Treći set je tradicionalno neugodan i za mnogo jače ekipe od nas. Pratim talijansku ligu gdje vrlo često taj set ode na stranu slabijih ekipa. Ipak, u četvrtom su igrači opustili ruku, podigli gledatelje na noge i potvrdili da je razlika u kvaliteti apsolutno na našoj strani, kazao je trener Ivić.

Narednih sedam dana trener Ivić planira i specijalni dio priprema za polufinalne duele s ekipom Kaknja koji su dužnici Domaljevčana zbog poraza u kupu. –Smatram da ova momčad može izboriti dvije pobjede. Iskreno se nadam da ćemo uzvratiti Kaknju za eliminaciju iz kupa i tako sebi otvoriti vrata polufinala. Vjerujem da će  navijači napuniti dvorani, biti uz nas i naš sedmi igrač, jer ozračje kao u oraškoj dvorani nisam nigdje doživio u BiH, poručio je igrač Domaljevca Josip Vojak.