Orašje
spot_img
NaslovnicavijestiČlanovi ŠK Orašje postigli sjajne rezultate na prvenstvu ŠS HB

Članovi ŠK Orašje postigli sjajne rezultate na prvenstvu ŠS HB

Članovi Šahovskog kluba Orašje postigli su sjajne rezultate na 20. kadetskom i 22. juniorskom šahovskom prvenstvu Šahovskog saveza Herceg Bosne, održanom u Neumu od 29.04. do 01.05. ove godine. U konkurenciji 65 natjecatelja iz 12 klubova, sudjelovalo je 8 oraških šahista u 6 različitih kategorija koji su osvojili tri prva, tri druga mjesta, jedno četvrto i jedno osmo mjesto.

Zlato su osvojili Lukas Dominković i Andrea- Marija Oršolić u kategoriji do 16 godina i Zvonimir Oršolić u kategoriji do 14 godina starosti. Srebro je pripalo Ruži Oršolić (Ž-12), Mateju Nediću (M-14)  i Ivanu Živkoviću (M-20), dok je Hrvoje Doknjaš u kategoriji M-16  osvojio četvrto, a Gabrijel Nedić (M-8) osmo mjesto. Turnir je bio kvalifikacijskog karaktera, te su natjecatelji koji su osvojili jedno od prva četiri mjesta, osigurali nastup na državnom prvenstvu BiH, koje će biti održano u Neumu od 12. do 15. svibnja. Nadamo se i priželjkujemo da oraški šahisti nastave kontinuitet odličnih rezultata i na državnom prvenstvu.