Završnica prvenstva BiH u odbojci za kadete

Završnica državnog prvenstva u odbojci za kadete, održana u sportskoj dvorani u Grebnicama, završila je trijumfom mladih odbojkaša Ljubinja. U finalnom meču ekipa iz Ljubinja svladala je kadete HOK Domaljevac sa 3:1 i tako uzvratila domaćinima za poraz u prošlogodišnjem finalu. U susretu za treće mjesto Napredak iz Odžaka pobijedio je Modriča-Optimu sa 3:2. Odbojkaši Domaljevca su finalnu utakmicu započeli nervozno i u grču, izgubili su puno laganih lopti i nisu bili na očekivanoj visini. Gosti su obranu igrali fenomenalno i dosta lagano dobili prva dva seta (25:21, 25:18). Imali su prednost i u trećem setu, ali su odbojkaši Domaljevca stisnuli gas i boljom igrom na mreži dobili 25:22. Četvrti set je nagovijestio veliku dramu koju su režirali mladi Domaljevčani. Zaigrali su fantastično i borbeno za svaku loptu, a gosti nisu uspjeli iskoristiti čak četiri meč lopte.

-Bila je to igra za sladokusce u kojoj su momci prikazali veliku raskoš. Na sreću dobili smo ih 27:25 i smatram da smo zasluženo osvojili titulu prvaka. Ipak je moja ekipa nešto iskusnija na pozicijama srednjaka i primača i to je presudilo u našoj pobjedi, istaknuo je Rudan Miladin  trener OK Ljubinje-Bankom i dodao,- Finalni meč je pokazao da Ljubinje i Domaljevac trenutno imaju najbolje omladinske škole. Ima tu dosta mladih momaka koji zavrjeđuju pažnju i smatram da im treba pružiti prigodu da što više igraju u prvim timovima.

U četvrtom setu momčad Ljubinja je imala prednost 24:20 koju su igrači trenera Ivića, borbenom igrom i uz potporu navijača uspjeli sustići.U presudnim trenucima gosti iz Ljubinja su djelovali odlučnije i hrabrije i na kraju sretno došli do odlučujućih poena.

-Da smo im uzeli četvrti set, dobili bi i utakmicu. Presudilo je kao i uvijek, tko napravi manje pogrešaka, taj pobjeđuje. Ljubinje je bilo bolje, kompletniji su i zasluženo su prvaci. Ovo je bila najnapornija utakmica koju sam ikada igrao,  rekao je Ivo Ivić kapetan Domaljevca.

Trener Domaljevca Zlatko Ivić navodi da je u meču presudila mirnija glava kod igrača Ljubinja, koji su na pojedinim pozicijama stabilniji i manje su griješili od nas.

-Čestitamo igračima Ljubinja, a nama ostaje žal da nismo ponovili prošlogodišnji uspjeh. Ipak trebamo biti zadovoljni našim rezultatima, jer iza nas je sezona za pamćenje. Seniori su ostali u Premijer ligi, kadeti i pioniri su prvaci Federacije i drugi u BiH i smatram da ova sredina treba biti ponosna na HOK Domaljevac u kojem uz domaće igra i nekolicina igrača iz oraške općine, istaknuo je trener Zlatko Ivić.

Predstavnici  OS BiH istaknuli su zadovoljstvo organizacijom turnira, ali i prikazanom igrom koja kažu, donosi puno optimizma u odbojkaški sport u BiH.

-OS BiH dosta ulaže u mlađe kategorije pa je, uz pokal i medalje, pobjedničkoj ekipi dodijelio odbojkašku mrežu i 10 lopti što je za naš nivo vrlo pohvalno, istaknuo je Radovan Vračević kontrolor OSBiH.