Veliki preokret za pobjedu Orašja u Bugojnu

Nogometaši Orašja su uspješno okončali još jedno teško gostovanje i s nova tri boda učvrstili poziciju u pri vrhu tablice. U duelu protiv Iskre u Bugojnu, napravili su veliki preokret i gotovo izgubljenu utakmicu pretvorili u veliki trijumf 3:2. Domaćini su do vodstva došli u 45 minuti nakon kornera, a već nakon sat vremena igre imali su dva pogotka prednosti. Kada se činilo da će Iskra osvojiti prijeko potrebne bodove za opstanak u ligi, uslijedio je veliki preokret orašana koji su do kraja utakmice postigli tri pogotka.

Prvi pogodak za Orašje postigao je Antonio Vidović nakon odlično izvedenog slobodnog udarca, a drugi je uslijedio 15-ak minuta prije kraja kad je Marko Živković prihvatio povratnu loptu Đurčevića i pogodio mrežu Iskre. –„Izmjene su donijele veliku prevagu i preokret je uslijedio nakon što su s klupe ušli svježi igrači Đurčević i Marković. Dosta smo ubrzali igru prema naprijed i stvarali prigode, ali težak teren je spriječio da postignemo više pogodaka“, kazao je Marko Živković strijelac drugog pogotka za labudove.

Otvorena igra i upornost igrača Orašja isplatila se u 90 minuti susreta kad je Vidović sa bijele točke postigao svoj drugi pogodak. Prethodno je vratar Iskre oborio Dragu Đurčevića a glavni sudac opravdano pokazao na bijelu točku. U narednom kolu Orašje ima prigodu potvrditi uspjeh iz Bugojna. U goste im dolazi Rudar iz Kaknja, a trener Neretljak će imati na raspolaganju sve igrače. U sastav vraćaju oporavljeni Lugavić i Brković koji je odradio kaznu zbog tri žuta kartona.