U Orašju preokret rezultata

Utakmica s velikim ulogom između Orašja i visočke Bosne, završila je trijumfom i velikim slavljem labudova. Veselje i pjesma u domaćoj svlačionici samo potvrđuju koliko su igrači trenera Samira Smajlovića željeli pobjedu, kojom su na koncu osigurali opstanak u ligi. Gosti nisu pružili očekivanu igru, a tužna lica nakon utakmice pokazala su veliku žal za pobjedom, pa možda i gubitkom titule prvaka. Orašani su započeli u furioznom tempu i već u 3 minuti mladi Živković je imao kolosalnu prigodu, ali je njegov šut ukrotio vratar Bekan.Domaćini su stvorili još 2-3 sjajne prigode, ali se na odmor otišlo s prednošću gostiju. Čehajić je u 45 minuti iskoristio pogrešku obrane Orašja i doveo Bosnu u vodstvo. Bila je to jedina pogreška u obrani Orašja koja je iznijela veliki teret i u bespoštednoj borbi uspjela do kraja sačuvati svoju mrežu. Teško je istaknuti pojedince, ali ipak treba naglasiti sjajnu partiju Marijana Maroševića koji je uz sve zadatke u obrani, uspio zatresti mrežu gostiju, što je možda i prelomilo cijelu utakmicu. Njemu uz bok bio je mladi štoper Ilija Orkić koji se hrabro nosio s s visokim napadačima Bosne i u potpunosti opravdao povjerenje trenera.

Nastavak utakmice obilježio je veliki prolom oblaka i kiša je gotovo potopila teren, što je otežalo igru obje ekipe. Po takvom terenu bolje su se snašli domaći labudovi i hrabrom i požrtvovnom igrom uspjeli preokrenuti rezultat. Bolje su ušli u drugo poluvrijeme i na vrijeme postigli izjednačujući pogodak. Već u 48 minuti odličan ubačaj Radulovića pred gol gostiju, Marošević je sjajno glavom pospremio loptu u mrežu vratara Bekana. Nakon toga gosti su otvorili igru, ali nisu stvorili velike prigode, dok su manje pažnje posvetili svom golu. To je otvorilo put igračima Orašja prema golu Bosne i u nekoliko navrata opasno su zaprijetili. U 65 minuti lopta je zastala u vodi i brzonogi Marko Živković je iskoristio neopreznost u obrani gostiju i s centra igrališta sjurio se prema golu Bosne. Branič Ćubara sustigao ga je i oborio na 12 metara od gola, a sudac Zukić opravdano pokazao na bijelu točku i pri tom isključio braniča gostiju. Preciznim udarcem kapetan Prgić je donio vodstvo, a na koncu se ispostavilo i pobjedu svojoj momčadi. Nakon posljednjeg zvižduka suca Zukića razumljiva je bila radost domaćih nogometaša koji su u proteklom tjednu radili pojačano, kako na fizičkoj tako i psihološkoj pripremi.

-Utakmica je odlučivala o našoj sudbini pa su igrači od prve minute zaigrali srcem i na kraju smo zasluženo došli do pobjede.. Presudna je bila želja i motiv igrača koji su pružili svoj maksimum i u grčevitoj borbi pokazali kako se bori za boje kluba. Psihološki su bili iznimno čvrsti i na kraju uspjeli okrenuti rezultat protiv snažnih visočana. Zahvalio bih i publici koja je došla u većem broju i njihova podrška je dodatno nosila moju momčad. S ova tri boda riješili smo svoj prvoligaški status, a gostima ostaje nada u naredna tri kola, poručio je trener Smajlović koji je klupi uspješno zamijenio Marka Stojića