OŠ iz Odžaka i Orašja osvojile 1. i 3. mjesto na međužupanijskom natjecanju “Sigurno u prometu”

Osnovne škole iz Odžaka i Orašja osvojile su prvo i treće mjesto na međužupanijskom natjecanju „Sigurno u prometu 2017“ koje je protekle subote održano u Mostaru, čime je Županiji Posavskoj pripalo najviše  odličja, u ekipnom i pojedinačnom natjecanju. Osnovna škola V. Nazora iz Odžaka ujedno je osvojila i prvo mjesto na državnom natjecanju, koje je održano istoga dana, a Ismail Eljmazi iz škole iz Odžaka uvjerljivo je najbolji natjecatelj u kategoriji dječaka, i na međužupanijskom i na državnom natjecanju. Danis Ahmetović, također iz škole iz Odžaka, na obje razine, plasirao se na treće mjesto, dok su Snježana Jurić i Anđela Jeleč, iz OŠ V. Nazora Odžak na međužupanijskom natjecanju osvojile prvo i drugo mjesto, a na državnom 2. i 3. mjesto. Natjecanje „Sigurno u prometu“ je najmasovnija  prometno-preventivna i edukativna akcija u BiH u kojoj sudjeluju učenici iz 160 škola iz Federacije BiH i Republike Srpske, koje se odvija u više razina natjecanja, počevši od školskih, općinskih, županijskih i međužupanijskih natjecanja i u završnici natjecanja na razini BiH s ciljem povećanja razine sigurnosti cestovnog prometa i podizanju razine prometne kulture kroz edukaciju učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih pravila, izvijestili su iz Informativnog centra Auto-moto saveza u BiH.