Orašje nakon bolje igre svladalo Bratstvo 3:1

U odgođenom susretu 2.kola Prve nogometne lige FBiH momčad Orašja nadigrala je sastav Bratstva iz Gračanice i slavila zasluženu pobjedu 3:1. Meč koji je odgođen zbog udara groma na treningu Orašja, odigran je pred 300 gledatelja koji su napustili stadion, zadovoljni rezultatom i osobito igrom domaćih nogometaša. Domaćini su poveli u 15 minuti krasnim pogotkom kapetana Marka Prgića, a do kraja prvog poluvremena propustili su još tri izrazite prigode za postizanje gola. U nadoknadi vremena prvog dijela igre gosti su stigli do poravnanja nakon velike pogreške suca Karića iz Zenica. Mrežu domaćih pogodio je Kuduzović iz slobodnog udarca sa 18 metara. U nastavku utakmice izuzetno motivirani igrači Orašja prikazali su jednu od najboljih igara koju su gledatelji nagradili zasluženim pljeskom. Nakon vrlo dobre igre i nekoliko promašaja, Orašani su u 66 minuti došli do novog vodstva. Udarac Vidovića glavom obranio je vratar Divković, a odbijenu loptu Antonio Vidović je iz drugog pokušaja neobranjivo smjestio u mrežu Bratstva. Domaćini se nisu zadovoljili ovim pogotkom, nego su pojačali pritisak prema golu Bratstva i u 75 minuti donijeli novu radost svojim navijačima. Nakon ubačaja Gajčevića visoki Seid Zukić je glavom sa 7-8 metara svladao gostujućeg vratara i tako riješio pitanje pobjednika. Slabi sudac Karić podijelio je 8 žutih kartona, a u 90 minuti susreta iz igre je isključio Marijana Maroševića zbog drugog žutog kartona. Ovom pobjedom labudovi su potvrdili dobar start, osvojivši 7 bodova iz tri utakmice. U narednom 4.kolu u subotu u Orašju gostuje momčad Rudara iz Kaknja.

-Čestitao bih svojim igračima koji su u lavovskoj borbi zasluženo svladali čvrstog protivnika. Odigrali su najbolju utakmicu od kako sam već 19 mjeseci na klupi Orašja. Imali smo stalnu nadmoć, a gol smo primili iz nepostojećeg slobodnog udarca. Možda je to bio okidač da kod mojih igrača proradi inat ili onaj dalmatinski „dišpet“ i vidjeli ste kako su u drugom dijelu prosto letjeli po terenu. U momčadi imamo strašne pojedince koji su sposobni srušiti svaku obranu, što smo i danas potvrdili. Prikazali smo veliko zajedništvo u momčadi koje nas drži dugo vremena, pogotovo nakon one nesreće koja nas je zadesila. Vjerujte, ova ekipa ima jako velike mogućnosti i smatram da su gledatelji mogli s pravom uživati. U subotu nas očekuje još jedna teška utakmica protiv vodećeg Rudara i nakon napornog susreta u sastavu će biti prisilnih zamjena, rekao je Mato Neretljak trener Orašja.