OK “Domaljevac” : OK “Kakanj 78” 2 : 3

Po peti puta u ovoj sezoni peti set je za odbojkaše Domaljevca bio koban. Ponovila se slika iz utakmica protiv Radnika, Gradine, Mladosti i Maglića i u subotu su domaljevčani poraženi od Kaknja rezultatom 2:3 ( 23:25, 19:25, 25:20, 25:13, 9:15). Na parketu dvorane u Grebnicama utakmica je u cijelosti zadovoljila poklonike odbojke u Posavini, jer nakon izgubljena prva dva seta, domaćini su uspjeli konsolidirati igru, razigrali se i dobili naredna dva seta. Na žalost, loše su otvorili peti set u kojem su igrači Kaknja iskoristili svaki propust u momčadi trenera Zlatka Ivića.

-Kad smo trebali dotući protivnika, pali smo u igri i moje je mišljenje da smo se zadovoljili jednim bodom. Morali bi ozbiljno porazgovarati s igračima, jer na žalost pet utakmica gubimo rezultatom 2:3, rekao je Krešimir Mijić pomoćni trener Domaljevca, a njegove riječi potvrđuje i kapetan ekipe iskusni Ivo Matić. –Pomalo sam razočaran ovim porazom zato što nam se to ponavlja već nekoliko utakmica. Psihološki padamo u završnici utakmice i pravimo početničke pogreške koje su kažnjive protiv ekipe kao što je Kakanj. Upravo utakmice protiv Mladosti i Kaknja pokazuju da se možemo nositi s najjačim i da imamo kvalitetu, ali nedostaje nam mirnoća u presudnim trenucima. Pohvalio bih igru cijele ekipe u 3 i 4 setu i smatram da tako trebamo i možemo igrati i u petom setu, kazao je Matić. Igrači Domaljevca su odigrali vrlo požrtvovno i dali svoj maksimum, ali za pobjedu je nedostajalo i malo sportske sreće. Nakon prva dva seta uspjeli su podići igru i nošeni podrškom iz gledališta u četvrtom setu prosto su pregazili kakanjce rezultatom 25:13. –Možda je došlo do pražnjenja emocija i peti famozni  set nikako da prelomimo u našu korist. Smatram da trebamo biti zadovoljni jednim bodom s kojim smo stigli na peto mjesto, što je ujedno i naš cilj. Iduće kolo gostujemo u Sarajevu i uvjeren sam da možemo pobijediti Bosnu, poručio je Velibor Vuković jedan od najboljih igrača u sastavu Domaljevca. Kapetan gostiju Almir Aganović ističe da im je svako gostovanje u Domaljevcu teško radi kvalitete protivnika i ambijenta. Dobro su odigrali dva seta, međutim pad u igri je bio evidentan što je Domaljevac odlično iskoristio i kaže, napravio im velike probleme. -Smatram da smo realno kvalitetnija ekipa, međutim da bi to potvrdili moramo biti na nivou tijekom cijele utakmice i ne dozvoliti protivniku da se razigra. Iščupali smo se i pobjedi ne treba gledati u zube, kazao je Aganović.