Odbojkaši Domaljevca izborili polufinale u dvije utakmice s Modričom

Nakon dvije pobjede protiv ekipe Modriče obojkaši Domaljevca izborili su plasman u polufinale play off-a doigravanja za prvaka Premijer lige BiH. Oko 500 gledatelja u sportskoj dvorani u Orašju  moglo je uživati u izvanrednoj i neizvjesnoj utakmici u kojoj su nijanse odlučivale o pobjedi. Na parketu se odvijala  žestoka borba za svaki poen, a na kraju je završilo pobjedom domaćina sa 3:1 ( 24:26, 28:26, 25:22 i 29:27 ). Susret je bio neizvjestan do samog završetka i težak za gledatelje koji su sigurno očekivali lakšu pobjedu. Modričani su pružili dobar otpor i dobro namučili domaće odbojkaše.

Čak tri seta odlučena su na razliku i to dovoljno govori o neizvjesnosti rezultata. Utakmicu je prelomio treći set u kojem su gosti na startu imali vodstvo 9:3, nakon čega je trener domaćih Zlatko Ivić s par izmjena „probudio“ svoju momčad, ali također i publiku koja je gromoglasnom podrškom motivirala svoje ljubimce.Potom je uslijedio preokret i sve bilo na strani domaćih. U četvrtom setu igralo se poen za poen i sve je slutilo na peti set. Čak su i gosti imali set loptu, ali je presudila bolja igra domaljevčana u završnici, te iskustvo i smirenost starijih igrača, osobito kapetana Ivića i Vukovića koji su „povukli“ u presudnim trenucima.

-Znali smo kvalitetu Modriče koja nije slučajno došla do petog mjesta i vidjelo se tijekom utakmice da su igrali rasterećeno i u pojedinim trenucima dosta sigurno i teško im je bilo oduzeti poene. Imali smo puno više sreće od njih, jer da su i oni pobijedili ne bi bilo nezasluženo. Iskustvo je prevagnulo na našu stranu i upravo smo na takav način osvojili odlučujuće poene. Na sve načine smo željeli izbjeći treći susret kako bi igrači imali dodatni odmor pred susret polufinala sa aktualnim prvakom Mladosti iz Brčkog. Modričani su pružili dobar otpor i dobro namučili domaće odbojkaše. Uspješno su parirali i na mreži i u polju

U polufinalnom susretu momčad trenera Zlatka Ivića ide najtežeg suparnika, Mladost iz Brčkog, višegodišnje prvake BiH i pobjednike kupa.  -Oni su apsolutni favoriti, ali se nećemo unaprijed predavati. Naš cilj smo ispunili tako da u sraz sa brčacima ulazimo bez ikakva imperativa, ali sa željom da našim gledateljima priuštimo istinsko odbojkaško zadovoljstvo u subotu u predvečerje Uskrsnih blagdana. U prvoj utakmici ćemo dati sve od sebe i pokušat napraviti iznenađenje uz podršku naših navijača.  Mislim da će dvorana biti ispunjena do posljednjeg mjesta, jer očekujemo dolazak naših ljudi iz dijaspore koji će nas po prvi put vidjeti na parketu oraške dvorane i uživati u vrhunskoj odbojkaškoj utakmici. Također i Mladost je dovoljan magnet da privuče gledatelje s prostora Županije Posavske i Brčko Distrikta. Ipak su brčaci višegodišnji prvaci BiH i pobjednici kupa i u narednom susretu možemo puno profitirati.