NK Zvijezda nadigrana u Orašju

U susjedskom derbiju pred oko 1500 gledatelja nogometaši Orašja su nadigrali goste iz Gradačca i zasluženo slavili pobjedu 2:0. Utakmica je najavljena kao dosta rizična, stoga je osiguranje bilo pojačano, a na tribinama se nalazi veliki broj policajaca. Navijači obje ekipe navijali su korektno i sve je proteklu bez ikakvih incidenata. Nekoliko dana prije utakmice u javnosti se dosta kuhalo oko ovog susreta, a sveznalice su kao i uvijek širile priču o dogovoru i pobjedi Zvijezde. Goste iz Gradačca došlo je bodriti blizu tisuću navijača, međutim brzi pogodak Vidovića već u 5.minuti utišao je njihovu pjesmu. Labudovi su od prve minute zaigrali bez kalkulacija i na pobjedu. Tijekom svih 90 minuta držali su konce igre u svojim rukama, pokazali čvrst karakter i na koncu nagrađeni velikim pljeskom domaćih navijača.

U velikoj mjeri presudila je individualna kvaliteta Antonia Vidovića koji je sa dva pogotka potopio nade gostiju u povoljan ishod. Iz dvije polu prigode majstorskim potezima je zatresao mrežu vratara Hinovića i svojoj momčadi otvorio put do pobjede, a goste udaljio od titule prvaka.

-Čestitam svojim suigračima i danas smo pokazali da smo bolja ekipa od Zvijezde. Nadigrali smo ih kvalitetom i borbenošću, a navijačima zahvaljujem na podršci. Imali smo veliki motiv da razuvjerimo sve one koji su sumnjali u nas i sedam dana pričali o nekakvom dogovoru. Čista obraza izlazimo pred javnost, a Zvijezdi želim uspjeh u narednim utakmicama, kratko je kazao junak utakmice Antonio Vidović.

Domaćini su furiozno započeli utakmicu i već u trećoj minuti zatresli mrežu Zvijezde, ali je sudac Karačić poništio pogodak Prljete na intervenciju pomoćnika koji je signalizirao zaleđe. Pregledom snimke utvrđena je velika pogreška pomoćnog suca. U 5 minuti Antonio Vidović je primio jednu dubinsku loptu od Kristijana Pejića i pokraj braniča Zvijezde Matijasa Pejića sa 22 metra precizno šutirao pod gredu kraj loše postavljenog vratara Hinovića. Pogodak labudova šokirao je goste koji nisu uspjeli uspostaviti svoju igru, tako da je to bio prijelomni detalj na stadionu u Orašju. Pogodak je domaćim nogometašima dao krila i tijekom cijelog meča nisu se štedjeli. Borbeno i odgovorno su igrali do kraja susreta i nisu dozvolili gostima da stvore ozbiljniju prigodu.

Novu radost domaćim navijačima ponovno je priredio virtuoz Antonio Vidović koji je bio neuhvatljiv za obranu gostiju. Vidović je od Vile primio loptu blizu sredine terena, sjurio se prema golu gostiju i udarcem iskosa sa 15 metara po drugi put zatresao mrežu Zvijezde. Najbolju prigodu za pogodak gostiju imao je Savić u 45 minuti, ali je njegov udarac glavom zaustavio sigurni vratar Kurbašić. Mogli su domaćini povećati svoje vodstvo do kraja utakmice, ali su u nekoliko navrata neprecizni bili Tanturovski, Đukić, Prgić i Vila.

-Kvalitetno smo odradili utakmicu, iskoristili slabosti gostiju i na vrijeme postigli golove. Sretan sam zbog pobjede i drago mi je zbog ovih momaka. Danas smo pokazali kako se igra za svoj klub i za svoj grad. Igrali su pametno, koncentrirano u fazi obrane i sa brzim prijenosom lopte. Utakmicu smo otvorili ranim golom i sve je bilo lakše. Oduševljen sam ambijentom u kojem svaki igrač uživa, jer nogomet se igra za navijače, rekao je Mato Neretljak trener Orašja.

Utakmica za Zvijezdu bila je presudna u borbi za prvo mjesto, ali važnost bodova je u velikoj mjeri sputavala zmajeve iz Gradačca koji su igrali bezidejno u napadu i dosta slabo u fazi obrane. Imali su veliku podršku svojih navijača, ali su ih potpuno razočarali. Nakon zadnjeg zvižduka vrlo dobrog suca Karačića, najvatreniji navijači su ih zadržali 15-ak minuta na travnjaku i uputili velike kritike za kukavički pristup i slabu igru.

-Odigrali smo utakmicu jako loše tako da je rezultat realan. Sigurno da nas je poremetio brzi gol domaćina koji se prima jednom u sto godina, međutim, da smo prava ekipa pronašli bi izlaz i vratili se u igru. Domaćini su više željeli pobjedu i ja im čestitam, rekao je nakon utakmice Nedim Jusufbegović trener Zvijezde.