Momčad Orašja pogotkom u posljednjim trenucima utakmice svladala Budućnost

U 20 kolu Prve nogometne lige FBiH, momčad Orašja svladala je Budućnost iz Banovića rezultatom 3:2. U zanimljivom i neizvjesnom susretu, punom rezultatskih preokreta, nogometaši Orašja su do pobjede stigli u posljednjim trenucima utakmice. Vrata pobjede u ovom susretu otvorili su mladi igrači Orašja koji iz utakmice u utakmicu pokazuju da se na njih treba ozbiljnije osloniti. Protiv čvrste ekipe iz Banovića nastupilo je čak 6 igrača ispod 21 godine starosti, što daje dodatnu težinu i vrijednost osvajanju nova tri boda. U subotnjem sastavu na spisku nije bilo Purića, Radulovića i Demonjića, a na njihova mjesta spremno su uskočili golobradi mladići Marko Živković, Tomislav Marković Zvonimir Mikić. Trener Stojić je u zadnjih pola sata u igru uveo još jednog juniora Dragu Đurčevića koji se na koncu odužio na najbolji način i svojim pogotkom riješio utakmicu u korist Orašja. Posljednje minute susreta na travnjaku je proveo još jedan poletarac, Anto Nedić Veselov.

Momčad Orašja odlično je otvorila utakmicu i već u 7 minuti došla u vodstvo. Napadača Marka Živkovića je u naletu prema golu Budućnosti u kaznenom prostoru oborio Kovačević, a sudac Stojić opravdano pokazao na bijelu točku. Precizan je bio kapetan Marko Prgić i doveo domaćine u vodstvo. Mogli su orašani riješiti utakmicu u prvih 15 minuta, ali nisu imali sreće. Obrana gostiju zaustavila je udarce Živkovića, Novakovića i Lugavića, da bi u 24 minuti stiglo izjednačenje. Na ubačaj Pirića,  Beširović je bio priseban i iz blizine zatresao mrežu Orašja. Svega pet minuta kasnije stigao je novi šok za domaćine. Nakon što sudac nije svirao faul na Lugaviću, obrana Orašja je zastala a u nastavku akcije Zulić je ušao pred vratara Kurbašića i doveo goste u neočekivano vodstvo. Domaćini su se brzo pribrali i nakon svega tri minute poravnali rezultat. Loptu je u teškoj poziciji primio Milovan Novaković, ušao u kazneni prostor Banovićana i udarcem sa 10-ak metara matirao vratara Denisa Mujkića. Bio je to prvijenac Novakovića u majici Orašja i od njega se u narednim utakmicama s pravom očekuje da bude još konkretniji i učinkovitiji. Do kraja prvog poluvremena igralo se na polovici terena gostiju, pri čemu su domaći napadači imali još nekoliko zrelih prigoda. U 37. minuti sudac Stojić je zbog drugog žutog kartona isključio iz igre stopera gostiju Murisa Pirića.

Nastavak utakmice bio je znaku ofenzivne igre Orašja u kojoj su domaći napadači pored zgusnute obrane Budućnosti tražili put do mreže. U pojedinim trenucima gol je praktični visio u zraku, ali ni gosti nisu ostajali dužni i u par navrata su iz brzih protuudara ozbiljno zaprijetili vrataru Kurbašiću. Pred vratima gostiju najopasniji su bili Novaković, Mikić i Marković, a u 80.minuti greda je spasila goste nakon projektila Lugavića sa blizu 30 metara, što je izmamilo uzdahe domaćih navijača. U trećoj minuti sudačke nadoknade Brković je iz prekida ubacio loptu pred gol gostiju koju je glavom prenio Prgić. Uigranu akciju odlično je pratio mladi Drago Đurčević i u maniru iskusnog strijelca smjestio loptu iza leđa nemoćnog Mujkića. Bio je to signal za veliku radost domaćih igrača koji su poletjeli u zagrljaj Đurčeviću, a nakon posljednjeg zvižduka suca Stojića domaći navijači su velikim pljeskom ispratili s terena nogometaše Orašja. Po završetku utakmice nogometaši Orašja bili su raspoloženi za izjave, a najveće zadovoljstvo vidjeli smo na licu mladog napadača Drage Đurčevića, junaka subotnje utakmice.  U presudnim trenucima pokazao je prisebnost i snalažljivost i pogotkom u posljednjim trenucima susreta obradovao svoje suigrače i navijače Orašja.

–Jako teška utakmica u kojoj smo svi zajedno iznijeli veliki teret i večeras s pravom slavimo. Bilo je prilika da ranije riješimo utakmicu, ali nismo bili koncentrirani u presudnim trenucima. Psihološki smo se podigli, a već protiv Sloge idemo po novu pobjedu i tri boda, poručio je drago Đurčević.

Svoj prvijenac za Orašje postigao je Milovan Novaković i u pravo vrijeme „nulirao“ prednost gostiju. -Zaslužili smo ovu pobjedu koju smo željeli od prve minute. Sretan sam zbog mojeg prvog pogotka za Orašje i nadam se da će ih biti još više. Pobjeda će nam podići samopouzdanje i očekujem novo slavlje već u subotu protiv Sloge, s optimizmom je poručio Milovan Novaković napadač Orašja.

Trener Stojić je bio na meti kritičara zbog neefikasne igre momčadi, ali i činjenice da ne pokazuje puno povjerenja u mlade igrače. -Imali smo veliki pritisak, ali iza nas je teška utakmica koju smo na koncu zasluženo dobili. Dobro smo ušli u utakmicu, ali smo sa dva naivna pogotka u velikoj mjeri poremetili svoju koncepciju. U drugom dijelu smo bili bolji, strpljivo igrali do samog kraja  i na koncu nam se posrećilo. Vratili smo gubitak bodova iz Gračanice gdje smo mi primili pogodak u 93. minuti. Ušli smo u dobru seriju, a prije toga smo bili veliki dužnici navijača. Drago mi je zbog njih da smo ih obradovali, a to potvrđuje istinski pljesak nakon utakmice, kazao je trener  Stojić.

U duel sa uvijek neugodnim  Banovićima,  Kenan Lugavić je ušao s posebnim emocijama. U Orašje je stigao prije tri godine, upravo iz redova Budućnosti, te ističe da imao neku malu želju za osvetom i da konačno zabilježi pobjedu protiv svog bivšeg kluba. – Mislim da su navijači danas prepoznali našu veliku borbu, želju i htijenje i drago mi je baš zbog njih da smo svladali Budućnost. Morali smo ranije riješiti utakmicu, ali ovako je pobjeda još slađa, istaknuo je borbeni Lugavić.