Marko Đukić majstorskim pogotkom donio pobjedu Orašja protiv Iskre

U drugom kolu Prve Federalne nogometne lige momčad Orašja svladala je novog prvoligaša Iskru iz Bugojna rezultatom 1:0. U vrlo zanimljivoj i borbenoj utakmici domaćini su imali terensku inicijativu prema golu Iskre, dok su gosti pokušavali iz kontra napada ugroziti vratara Oštrakovića. U prvom poluvremenu igralo se po kiši, koja nije spriječila nogometaše obje ekipe da igraju dopadljivo, ali u takvoj igri nije bilo ozbiljnijih prigoda. Mogli su domaćini doći do pogotka nakon propuštenih prigoda Vidovića, Mujčića i Aletića, ali su do odmora mreže mirovale.

Nastavak igre, ulaskom Marka Đukića, donio je mnogo bolju igru Orašja koja je rezultirala minimalnom pobjedom labudova. Odmah na početku sjajne prigode su propustili Vidović i Aletić i orašani su sve jače prijetili. Trenutak odluke stigao je u 71 minuti, kada je trener Neretljak preselio Đukića na desnu stranu. Nakon što ga je uposlio Tanturovski, Đukić je iz trka precizno sa 20 metara neobranjivo pogodio mrežu vratara Ćemana. Potezom velemajstora mladi Marko Đukić je udarcem lijeve noge postigao prekrasan pogodak koji je podigao publiku  na noge. Đukić je za kratko vrijeme potvrdio realizatorske sposobnosti koje je iskazivao i u pripremnim utakmicama s najviše pogodaka, a navijači Orašja njegov odličan potez nagradili su velikim pljeskom Nakon vodstva Orašja, gosti su zaigrali otvorenije i omogućili igračima da iz kontra napada ugroze njihovu mrežu. Najbolju prigodu imali su desetak minuta prije kraja. Vidović se sjurio prema golu Iskre, gdje ga je na 25 metara sustigao Skopljan i rukama oborio. Skopljak je kao zadnji igrač zaradio crveni karton, a sjajan udarac Pejića, uspio je zaustaviti vratar Ćeman. Na drugoj strani vratar  Orašja Oštraković je dobrom intervencijom spriječio napadača Iskre Čakara da postigne izjednačujući pogodak. Na koncu zaslužena pobjeda Orašja u zanimljivoj i čvrstoj igri oba sastava.