Finalna večer 1.Božićnog malonogometnog turnira Orašje 2017.

U finalu 1.Božićnog malonogometnog turnira u Orašju večeras će igrati ekipe Lux Wash i Tramošnica. Tramošnica je u prvoj utakmici svladala Jastrebove 8:2, dok je Lux Wash Autopraonica pobijedila AGS Antunović sa 3:2. Polufinalne utakmice odigrane su u prepunoj sportskoj dvorani ŠC fra Martina Nedića, a pored navedenih susreta na programu su bili susreti omladinskih ekipa, te revijalna utakmica u kojoj su nastupile dvije ekipe veterana. Gledateljima se predstavilo 17 nogometaša s naših prostora od kojih su većina branili boje HNK Orašje. Još jednom su podsjetili na godine kad su s velikim uspjehom nastupali na terenima širom BiH, a pojedini su imali prigodu upisati i nastupe u kupu UEFA. Za ekipu Crveni nastupili su Luka Kobaš, Krešimir Kosić, Marijan Nedić, Ivan Marković, Samir Smajlović, Mato Nedić, Dejan Smajlović i Slavko Matić. U plavim majicama zaigrali su Ivica Kosić, Bakir Beširević, Stamenko Ćošković, Slaven Damjanović, Luka Brašnić, Marko Mišković, Joso Mikić i Marko Đurić. Utakmica je bila dosta korektna i s puno lijepih poteza, a završila je pobjedom ekipe Crveni 6:4, za koju su po tri gola postigli Samir Smajlović i Mato Nedić. Strijelci za Plave bili su Ivica Kosić, Stamenko Ćošković, Marko Đurić i Bakir Beširević.

U polufinalnim utakmicama seniorskih ekipa bilo je dosta uzbudljivo i neizvjesno, osobito u drugom susretu. Iako su imali veliku potporu svojih navijača, nogometaši ekipe Jastrebovi nisu pružili očekivanu igru. Mora se priznati da je momčad Tramošnice odigrala svoju najbolju utakmicu i potpuno  zasluženo izborila plasman u finale. Već nakon prvog poluvremena i visokog vodstva „gostiju“ od 4:0 bilo je riješeno pitane pobjednika. Na koncu je završilo visokom  pobjedom Tramošnice 8:2. Pogotke za pobjedničku ekipu postigli su Ratko Buljić pet, Eldar Dedić dva i Ermin Huseinbašić jedan, a za Jastrebove Mato Ivić i Zvonimir Mikić.

Drugi susret između sastava Lux Wash i AGS Antunović bio je ispunjen lijepom, zanimljivom i neizvjesnom u kojoj je bilo dosta uzbuđenja. AGS je prvi došao u vodstvo  u 8 minuti preko Antonia Vidovića, da bi u završnici prvog poluvremena Brčaci napravili veliki preokret i golovima Zdravka Vujića u 18 i Seada Buljubašića u 20 minuti došli u vodstvo. Na startu drugog dijela Vladan Ćulum je u 22 minuti povećao prednost ekipe Lux Wash, nakon čega se igra u potpunosti otvorila, sa brojnim prigodama na obje strane. Sredinom drugog poluvremena zbog prigovora je isključen Antonio Vidović, ali domaćini nisu klonuli duhom, nego su nastavili s presingom po cijelom terenu. Elvedin Aletić je u 36 minuti pogotkom iz sedmerca donio nadu ekipi AGS Antunović i mora se priznati da su do kraja susreta imali par izglednih prigoda, ali nisu uspjeli pogoditi mrežu Brčaka koji su se pobjedom 3:2 plasirali u večerašnje finale.

U programu, uz utakmice seniorskih ekipa za I i III mjesto, bit će odigran finalni susret mladih nogometaša 2006. godište između ekipa Atletico 1919 i Domaljevac. U predigri finala revijalni susret odigrat će članice ŽNK Posavina Domaljevac i ŽNK Graničar Županja.  Program će započeti u 19,10 sati. Organizatori turnira pripremili su jedno iznenađenje za finalnu večer, a to je nastup plesne skupine MIDAL iz Osijeka koja je sudjelovala na Euro Show Dance Challenge natjecanju.

Svemu ovome dodajmo da su organizatori još jednom iskazali veliku humanost. U petak 22.12.2017.g na humanitarnoj večeri 1.Božićnog malonogometnog turnira Orašje 2017.  za Josipa Džoića iz Donje Mahale ukupno je prikupljeno 1.200 KM. –„Hvala svima koji su kupili ulaznicu, te na taj način pomogli da prikupimo ovaj iznos i pomognemo Josipu“, istaknuli su organizatori turnira. Još jednim humanim potezom uprava MNK Posavina Orašje pokazala je da se zajedničkim djelovanjem kroz sport može dosta toga postići. Odlučila je donirati 500 KM, bivšem igraču HNK Orašje, svojem suigraču i velikom prijatelju Adinu Alihodziću, koji je prije 16 mjeseci doživio veliku nesreću na treningu u Orašju. Adin je preživio udar groma, te njegova rehabilitacija ulazi u završnu fazu. Naše čestitke organizatorima turnira i upravi MNK Posavina Orašje.